Fujiyama Hakkında

Firmamızın öncelikli olarak benimsediği kalite politikası; kalite anlayış ve arayışının zamana göre değişen insan ihtiyaç ve taleplerine göre sonsuz olduğudur. Bu bakımdan üretimde kaliteyi gittikçe artırarak, satış sonrası servis hizmetini geniş servis ağıyla destekleyerek müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmaktır.

Bize Ulaşın

SSS

Doğalgazlı ısıtıcı, yakıtı Doğalgaz ya da LPG olan, bireysel ısınmaya yönelik bir cihazdır. İstenilen her yaşam alanına, güvenle uygulanabilir. Maliyet yükü ağır olmayan ekonomik olan bu cihazın yakıt tüketimi oldukça verimlidir. Evladiyelik olan bu dayanıklı cihaz, yüksek verimi ve doğal yakıtı sayesinde çevreye duyarlıdır.

Dairelerde, karavanlarda, yazlık-kışlık müstakil evlerde, ofislerde, dükkanlarda, kış bahçelerinde, cam balkonlarda, restoran ve kafelerde, eğitim kurumlarında, kısacası yaşamın olduğu her alanda güvenle kullanabilirsiniz.

Hermetik cihazlar iç içe 2 bacadan oluşan, atık gazı ve temiz havayı birbirinden ayıran sistemdir. Yanma haznesi ve hava akış sistemi tamamen hermetik teknolojisine dayanmaktadır. Hermetik cihazlar yaşam alanındaki havayı tüketmez. Yanma havasını dışarıdan alır ve atık gazı güvenle dış ortama atar. Bacalı Doğalgazlı cihaz da ise, standart 130 mm çapında soba bacası kullanılır ve yanma havasını yaşam alanından alır.

Cihazlarımız Avrupa standartlarında üretilmektedir. Cihazlarımızın hepsinde emniyet sistemi bulunmaktadır. Otomatik gaz kesme sistemi bulunmaktadır. Böylelikle rüzgarlı havalarda bile kullanabilirsiniz. Hiçbir şekilde gaz sızması, patlama, zehirlenme gibi riskli durumlarla karşılaşmazsınız. Hermetik cihazları uyurken bile güvenle kullanabilirsiniz.

İki tip cihazımız bulunmaktadır. Duvar tipi cihazlar mutlaka montaj edilmeli, sabitlenmelidir. Ayakta durması için gizli ayak kesinlikle bulunmaz. Ayaklı tip cihazlar duvara sabitlenmez.

Bulunduğunuz ildeki gaz dağıtım şirketi tarafından yetkilendirilmiş olan mühendislik firması ile projelendirme ve montaj işlemi için anlaşma yapılması gerekmektedir. Yetkili mühendislik firması tarafından doğalgaz projesi onaylattırılacak ve montaj edilecektir. Mühendislik firması gaz şirketinden izin alarak gaz açılışını sağlayacaktır. Projelendirme, montaj ve gaz açılış işlemleri ücretlidir. Ücreti yetkili mühendislik firmasına ve gaz şirketine ödersiniz.

Mühendislik firmasına montaj yaptırıp gaz açılış onayı aldıktan sonra, size en yakın yetkili servisimize açılış işlemi için başvurunuz. Fujiyama tarafından ilk açılış ve tanıtım hizmeti için ücret alınmaz, yetkili servislerimiz böyle bir talepte bulunmaz. Bulunduğunuz ilde yetkili servisimiz yok ise teknik destek için fabrikaya ulaşınız.

Cihazı, üzerinde bulunan gaz vanasını, yıldız işaretinin yanındaki O işaretine çevirerek kapatabilirsiniz. Pilot alevinin söndüğünden emin olunuz. Cihazı kesinlikle tesisat üzerindeki gaz vanasından kapatmayınız.

Detaylı bilgi için kılavuzu dikkatlice okuyunuz. Cihaz çalışırken yakınında, üzerinde yanacak nesneler bulundurmayınız. Yüzey sıcaklığı yüksek dereceleri bulduğu için, yetişkin olmayan bireyleri, engellileri ve evcil hayvanlarınızı, cihaz çalışırken gözetimsiz/yalnız bırakmayınız. Cihaz çalışırken ve soğumadan asla temas sağlamayınız.

Garanti süresi cihaz devreye alındığından itibaren, üretici hatalarına karşı 2 yıldır. 10 yıl parça temini garantisi bulunmaktadır.

Cihazla alakalı sorun yaşadığınızda, 70’ten fazla noktada bulunan ve her gün genişleyen servis ağımızla yanınızdayız. Size en yakın yetkili servise ve satın aldığınız bayimize başvurabilirsiniz. Bununla birlikte tüm sorunlar için +90 352 322 12 00 no’lu telefon üzerinden, +90 532 030 03 04 no’lu telefondan “Görüntülü Teknik Destek” hizmeti alabilir, WhatsApp üzerinden ve servis@fujiyama.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Gaz vanasını, yanındaki işarete göre yıldız konumuna getirin. Gaz vanasına basılı tutun ve aynı anda çakmağı ateşleyin. Pilot alevi yandıktan sonra, elinizi gaz vanası üzerinde yaklaşık 15 saniye basılı tutun. Termokupl ventil emniyet sistemi devreye girecektir. Pilot alevi yandıktan sonra gaz vanasını istediğiniz konuma getirebilirsiniz.

Cihazınız yeni kurulduysa, tesisattan cihaza bağlanan fleks borunun içinde hava olacaktır. Hava sebebiyle, gazın pilota ulaşması zaman alacaktır. Tesisattaki havayı aldıktan sonra tekrar deneyiniz. Hala aynı sorunu yaşıyorsanız size en yakın yetkili servisimize başvurunuz.

Cihazlarımız doğalgaza ayarlı şekilde üretilmektedir. LPG ile kullanma talebiniz varsa size en yakın yetkili servisimize başvurarak garanti süresi içerisinde ilk dönüşümü ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Cihazlarımızın altında bulunan fan, altta biriken soğuk havanın emilmesine ve cihazın içinde ısınarak, havanın konveksiyonel bir şekilde daha hızlı ve eşit ısı yayılımını sağlar. Cihazlarımızda bulunan fanlar opsiyoneldir. Cihazlarımız elektrik bağlantısı gerektirmezken, fan elektrik bağlantısı ile çalışır.

Cihaz çalışmak için elektrik bağlantısına ihtiyaç duymaz. Elektrikler kesildiğinde cihaz çalışmaya devam eder.

Cihaz otomatik termostatlı modüler gaz vanasına sahiptir.
1-7 konumlarında 16-38 derece aralığında istediğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz.
Numbering

Ayaklı modellerimiz, herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan camdan çıkışı sağlanabilir. Duvar tipi modellerimiz için yetkili mühendislik firmaları böyle uygulamalar yapmaktadır. Bu talebiniz için anlaşmalı olduğunuz yetkili mühendislik firmasına başvurunuz.

4 kW ve 12 kW aralığında çeşitli kapasitelerde cihazlarımız bulunmaktadır. Teknik detaylarda yer alan ısı/alan tablosuna bakarak ihtiyacınız olan kapasite için fikir sahibi olabilirsiniz. Isı ihtiyacı birçok değişkene bağlı olduğu için bu bilgiler bağlayıcı değildir.
En iyi sonucu almanız için, yetkili mühendislik firmanıza danışınız.

Pilot alevi yanıyorsa otomatik termostat devreye girmiştir. Otomatik modüler sistemde, işaretli olan numaranın karşılığındaki sıcaklığa ulaştığında gazı keser, tekrar gaz vermesi için dereceyi yükseltiniz. Cihaz tamamen söndüyse, lodos ya da şiddetli fırtına dolaysıyla emniyet sistemi otomatik olarak gazı kesmiştir. Bu durumlardan hiçbiri yok ise size en yakın yetkili servisimize başvurunuz.


Cihaz tamamen söndükten hemen sonra emniyet sistemi devreye girer. Cihazın içindeki emniyet sistemi devreye girmeden sisteme gaz vermez ve ateşleme yapamazsınız. 5 dakika soğumasını bekledikten sonra yeniden ateşleyiniz.


Cihazlarımız yüksek kapasite ve yüksek verime sahiptir. Bu sebeple yanma haznesinin sıcaklığı yüksek derecelere ulaşır. Cihazdan gelen ses, metalin genleşme sesidir, normaldir. Eğer normal olduğunu düşünmediğiniz ses ile karşılaşırsanız size en yakın yetkili servisimize başvurunuz.


Aktif kullanılan, gaz ile çalışan bacalı cihaz ile değişim olmadığı takdirde, kanunlar gereği, aşağıdaki şartlara bağlı olarak gaz firmaları tarafından projelendirme ve gaz açılışı yapılmamaktadır.

Tamamen ahşap yapılara bacalı cihaz kurulamaz.

Projelendirme ve gaz açılışı yapılabilmesi için, CE belgeli krom baca yaptırılması gerekmektedir. Baca dışarıdan temin edilir. Baca çapı 130 mm’dir.

Detaylı bilgi ve yönetmelikteki son değişiklikler hakkında bilgi almak için, ilinizdeki gaz dağıtım şirketlerine başvurunuz.


Uzun süre kullanmadığınız cihazınızı çalıştırmadan, yetkili servislerimizden yılda 1 kere kontrol ve bakım hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.


Ateşleme sisteminiz pilli ise pili değiştirmeyi deneyin. Sorun hala devam ediyorsa size en yakın yetkili servisimize başvurabilirsiniz.


Emaye kaplı yüzeyleri kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz modelin özellikleri kılavuzda yer almaktadır. Isıya dayanıklı statik boya kaplı yüzeyler kullanıma uygun değildir.